Větrání & Klimatizace

Projekt a Autorizace

Projekčně-technické služby realizujeme od úvodní studie, od úvodního projektu - dokumentace pro stavební povolení (DSP), od realizační PD, od realizační přípravy až po dodávku a montáž, seřízení, nastavení a zaregulování, po komplexní zkoušky a uvedení zařízení do provozu. Navržené zařízení směřuje nejčastěji do rodinných domů (RD) ať už do novostaveb nebo do staveb po rekonstrukci - revitalizaci. Většinu tvoří nízkoenergetické a pasivní stavby. Naše projekty pokrývají celou oblast občanské i průmyslové výstavby : bytové domy, bazény, tělocvičny, školy, šatny, kuchyně, restaurační provozy a kluby, zdravotnická zařízení, společenské sály, divadla a kina, sportovní haly, administrativní budovy, nákupní centra, dále jsou to průmyslové provozy v chemickém, dřevařském, textilním a automobilovém průmyslu.

Provádíme

navrhneme optimální systém vytápění a větrání včetně regulace
zpracujeme výrobní strojní výkresovou dokumentaci
odvětrání bytových jader při revitalizaci
navrhujeme digestoře a odsávací zákryty
projektujeme vzduchotechniku čistých prostor
navrhneme zařízení TZB pro prostory s úzkou tolerancí teploty

Tepelné výpočty podle ČSN

průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)
výpočet tepelných ztrát objektu po místnostech
výpočet tepelné zátěže klimatizovaných prostor
výpočet větrání hal přirozenou aerací

Potřeba větrání

Stále vyšší požadavky na kvalitu provedení stavebních konstrukcí (nároky na materiály obvodového zdiva, izolací, parozábran a na kvalitu okenních systémů...) z pohledu úniku - prostupu tepla znamenají snižování jejich provzdušnosti. Tím snižujeme intenzitu výměny vzduchu v interiéru na hodnotu, která již nevyhovuje hygienickým zásadám. Zvyšuje se vlhkost vzduchu a dochází ke kondenzaci vodních par. Páry mohou kondenzovat na nejchladnějších místech domu (na tepelných mostech). Vlhkost potom ovlivňuje vzhled a trvanlivost vnitřní stavební konstrukce a může mít za následek tvorbu plísní. Optimální klima můžeme zajistit řízeným větráním s trvalou intenzitou 0,3 až 0,5 krát za hodinu. Energetické ztráty způsobené větráním minimalizujeme, až na 95%, použitím zpětného získávání tepla z odváděného vzduchu - rekuperace (ZZT). Variant větrání rodinných domů je několik a každá stavba je svým způsobem originál, proto Vám navrhneme vzduchotechniku na míru. Porovnáme různé varianty řešení a jejich investiční náklady.

Radonové riziko

Věděli jste, že jeden z nejúčinnějších způsobů jak snížit koncentrace radonu v budově, je instalovat například řízené větrání se zpětným ziskem tepla (ZZT)?
Poptávka
Uveďte vaše jméno.
Neplatná emailová adresa.
Jsou povoleny pouze čísla bez mezer!
Please tell us how big is your company.
Invalid Input
Invalid Input
vztech © 2021 Všechna práva vyhrazena | Admin